Zapraszam

Zarezerwuj termin

Wstępna rozmowa nigdy nie jest zobowiązująca. Możesz zadzwonić lub napisać – sprawdzę termin i jeśli okaże się dostępny przejdziemy do dalszych szczegółów. Jeśli nie jestem w terenie na sesji lub „wyjęty” innymi zajęciami – odpowiem w pierwszej kolejności.

Lenart Fotografia, LenArt Photo Studio , fotograf Kraków , studio fotograficzne

  FAQ – często zadawane pytania

  Co ustalić z fotografem przed ślubem?

  Może to zabrzmieć zaskakująco, ale dla mnie najważniejszym momentem w całym reportażu ślubnym jest pierwsze spotkanie. To na nim się poznaję Waszą wizję ślubu, wspólnie doprecyzowujemy Wasze oczekiwania, a przede wszystkim poznaję Was jako ludzi – i poznaję Wasze emocje związane z tym szczególnym dniem. Właśnie te emocje widać potem na zdjęciach, a ich odpowiednim ukazaniem zajmuję się sekundując Wam w czasie ceremonii i przyjęcia.

  Istotną kwestią jest określenie zakresu mojej obecności w tym dniu. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stały się przykładowo sesje z przygotowań przedślubnych – ale z doświadczenia wiem, że nie dla każdego jest to taka forma ukazania prywatności, z którą dobrze się czuje. Zarówno introwertycy, jak ekstrawertycy muszą sobie tutaj odpowiedzieć na proste pytanie – czego dokładnie chcę? W końcu Wasza radość – i Wasze szczęście – są w tym całym przedsięwzięciu najważniejsze.

  Podobnie wygląda sprawa z formą przygotowania pamiątek: czy będą to pojedyncze, oprawione zdjęcia, album w formie książki, a może stylowe pudełko? Tu też decyzja należy do Was – a moje ewentualne pytania pomagają Was tylko na nią naprowadzić.

  Fotograf ślubny – ile kosztuje?

  Swoje warunki podaję przy opisie konkretnych pakietów w poszczególnych ofertach. Oczywiście zakładam możliwość negocjacji szczegółów w zależności od specyfiki zadania – ale co dla mnie najważniejsze, ustalenia dotyczące całkowitego kosztu współpracy mam w zwyczaju podejmować na samym jej początku. Jeśli są obustronnie satysfakcjonujące, zarówno dla mnie, jak i dla Was – nie ma żadnej potrzeby do nich wracać w dalszym toku. Bez względu na to, o jakiej uroczystości lub jakiej sesji mówimy – to są chwile, które chcecie przeżywać z pełną intensywnością. A ja – w pełnym skupieniu na wykonywanej dla Was pracy.

  Jak długo trwa reportaż ślubny ?

  Czas trwania reportażu ślubnego, uzależniony jest od pakietu, który zostanie wybrany. Na podstawie wspólnej rozmowy ustalamy Wasze  oczekiwania i potrzeby. Zazwyczaj kończę pracę po oczepinach ok 01:00 a zaczynam od przygotowań u Pana Młodego. W trakcie reportażu ślubnego towarzyszę Wam cały dzień uwieczniając wszystkie najważniejsze momenty. Każdy ślub jest inny dlatego zawsze wszystko wcześniej wspólnie ustalamy i dogrywamy szczegóły. Tu możecie przeczytać jaki zakres obejmują poszczególne pakiety ślubne https://mariuszlenart.pl/fotografia-slubna-oferta/

  Kiedy najlepiej rezerwować termin ?

  Zazwyczaj terminy reportaży ślubnych rezerwuję z około rocznym wyprzedzeniem. Ale podpisuję też umowy na okres dłuższy ale nie więcej niż 2 lata. Jeżeli macie zaplanowaną uroczystość weselną jeszcze w tym roku skontaktujcie się ze mną, mam jeszcze kilka wolnych terminów w tym sezonie ślubnym, może akurat będzie to data Waszego ślubu.

  Jaki jest czas realizacji czyli kiedy dostaniemy gotowe zdjęcia ?

  W umowie, którą podpisujemy termin oddania zdjęć zawiera się w przedziale od 30 do 45 dni od dnia wykonania ostatniej sesji z Parą Nowożeńców. Zazwyczaj staram się oddać materiał zdjęciowy wcześniej. Niekiedy w szczycie sezonu czas oczekiwania na albumy i foto-książki z przyczyn technicznych nie zależnych ode mnie może się wydłużyć.

  Dlaczego fotograf nie oddaje wszystkich zdjęć?

  Tak jak na muzyczny album trafiają gotowe, dopieszczone w najdrobniejszym calu utwory, pod którymi z czystym sercem podpisują się muzycy, tak fotograf przekazuje wybraną, wspólnie określoną partię roboczego materiału zrealizowanego w całym czasie trwania sesji. Moja praca polega w równym stopniu na towarzyszeniu Wam w wyjątkowych chwilach, jak na późniejszej selekcji, ewentualnej korekcji i przygotowaniu materiału do przekazania. To są moje wizualne wybory, za które odpowiadam jako profesjonalista.

  Chętnie rozmawiam o metodach korekcji, zachowując pełną ostrożność wobec technik retuszu. Stosuję je w nadzwyczajnych sytuacjach, stawiając przede wszystkim na autentyzm. Ale podejmując współpracę, umawiamy się na konkretną ilość zdjęć, w przygotowanie których wkładam całą swoją energię – zarówno w trakcie sesji, jak i później, w domowym studio. Tylko wtedy mam wewnętrzną gwarancję, że oddaję Wam coś, z czego możemy być wspólnie zadowoleni 🙂

  Dane kontaktowe

  ul. Wielicka 50,  32-406 Czechówka 

  +48  665 799 388
  biuro@mariuszlenart,pl

  CopyrightⒸ 2023 Mariusz Lenart Fotografia